fotokatalytický_dějSledujeme vývoj nejnovějších postupů a prostředků pro účinné ošetření povrchů a jsme rádi, že můžeme podporovat české výrobce a vědce, kteří patří mezi nejlepší na světě. Dokazuje to celosvětový patent nátěru s fotokatalytickým efektem, který byl výsledkem několikaletého výzkumu Akademie věd ČR a českého výrobce nátěrových hmot. Nátěr se samočistícími vlastnostmi představuje významný průlom v oblasti péče o povrch fasády.

ikona_13Proč fasádu ošetřit fotokatalytickým nátěrem

Uazování nečistot na fasádě znehodnotí nejen vzhled, ale postupně také kvalitu materiálu. Navrátit původní krásu a vlastnosti povrchu pak bývá velmi nákladné. Nátěr s fotokatalytickým efektem zajistí silnou schopnost fasády zabránit usazování nečistot. Ty se díky fotokatalytické reakci přirozené rozloží a nebudou mít šanci na povrchu ulpět.

Povrch si tak zachová původní vzhled, je odolný vůči znečištění a zamezí růstu organických nečistot, které jinak vedou k postupné degradaci materiálu. Fasádě se tak prodlouží životnost o mnoho let.

 

ikona_13Jak funguje fotokatalytický proces

Fotolýza je proces, který se v přírodě běžně vyskytuje a výrobce nátěru jej pouze urychluje přítomností fotokatalyzátoru, konkrétně oxidu titaničitého. Stačí jen světelné záření a aktivuje se reakce rozkladu prachu, bakterií, virů, hub, plísní, ale také například pesticidů a dalších mikročástic.

Výsledkem rozkladu jsou molekuly vody, oxid uhličitý a další látky, které neškodí životnímu prostředí. Nejenže si povrch udrží svou krásu a kvalitu, ale například v hustě osídlené oblasti nátěr pomáhá také ke zdravějšímu ovzduší.

Spolupracujeme s celou řadou výrobců nátěrů i prostředků k ochraně fasád. Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku – rádi vám vysvětlíme pro a proti a doporučíme ideální řešení právě pro váš dům.